Osobní výtahy realizace

Rodinné sídlo v Kladně

Do citlivě a velmi vkusně zrekonstruovaného letního sídla v Kladně jsme instalovali menší model DUO. Klient si přál, aby osobní výtah nepřekážel, ale zároveň byl stále po ruce. Kabinka vyjíždí z přízemí z rohu obývacího pokoje do zadní části chodby v horním patře. Svým umístěním nijak nepřekáží a zároveň zapadá do celkového interiéru bytu. Pro prostup stropem byla zapotřebí jen jednoduchá trámová výměna a trocha truhlářského umu.

Osobní výtah v Litvě

V litevském hlavním městě Vilnius jsme instalovali model DUO. Jedná se o instalaci do schodišťového prostoru. Instalace působí, jako by byl nejprve postaven osobní výtah a poté okolní schodiště. V příjemném domku na předměstí města byla tato varianta jedinou možností, jak domácí výtah umístit. Pro úspěšnou realizaci jsme nejprve museli uchytit konzole, které drží boční kolejnice a vyrobit branku v horním patře.

Lázeňské město Poděbrady

V příjemné lázeňském městě Poděbrady jsme instalovali model TRIO do rodinného domu. Přízemí domu slouží majitelům jako kancelářský prostor a horní patro využívají jako prostor obytný. Pro zákazníka bylo stěžejní, aby byla horní chodba průchozí bez ohledu na to, zda je kabina nahoře či dole. Díky oboustranně průchozí kabině a pochozímu poklopu jsme mohli tuto podmínku bez problémů splnit.

Instalace v českých Benátkách

V malebných Benátkách nad Jizerou jsme instalovali menší model DUO pro 2 osoby. Domácí výtah jsme v rodinném domku nainstalovali místo starého provizorního schodiště. Nad schodištěm byl nevyhovující zkosený strop, a proto jsme museli nejprve připravit světlík, ze kterého může kabina pohodlně vyjíždět. Prostor v horním patře jsme ohraničili zábradlím a brankou, která se otevírá pouze v případě, kdy se kabina nachází v horní pozici.

Usedlost v panenské přírodě

V pardubickém kraji jsme instalovali kabinu TRIO, která je vhodná také pro vozíčkáře. Domácí výtah jsme umístili do rohu prostorné vstupní haly. Kabina vyjíždí na galerii. Tento model má průchozí kabinu, aby přepravovaná osoba mohla dole nastoupit z jedné strany a nahoře vystoupit ze strany druhé. V horním patře jsme opět vytvořili branku s elektronickým zámkem.

Osobní výtah na předměstí Prahy

Ve východní části Prahy se nachází malá obec Vyžlovka, v níž jsme v rámci celkové rekonstrukce rodinného domku umístili malý domácí osobní výtah DUO. Zákazník si přál propojit spodní obytné patro s ložnicí v horním patře. V rámci rekonstrukce jsme do podlahy v ložnici vyřízli díru a mezi dřevěné trámy umístili plechovou manžetu, která přesně vymezila požadovaný prostor. Celá instalace zabrala necelé 2 dny.

Osobní výtah v Plzni

V Plzni jsme opět instalovali větší model TRIO do řadového domku. Již při stavbě domu před několika lety byla vybudována šachta pro osobní výtah, ačkoliv k jeho instalaci nikdy nedošlo. Díky tomu měl domácí výtah od počátku spolupráce jasné umístění. Falešnou podlahu v šachtě jsme rozmontovali a dřevěnou konstrukci připravili pro výtah. Pokud je kabina dole, uzavře prostor výtahu pochozí poklop, který si kabina vozí s sebou. V prostoru tedy zůstávají pouze kolejnice a nikoho by ani nenapadlo, že jsou od výtahu.

Plzeňská instalace na Doubravce

Do řadového domku v Plzni jsme umístili větší model TRIO. Vzhledem ke zkoseným stropům v horním patře jsme měli pouze jedinou možnost, kam výtah umístit, a to pomocí průchodu železobetonovým stropem. Po odsouhlasení statikem jsme odvrtali a začistili příslušný otvor, který zakryla plechová manžeta. Po těchto úpravách se z původní spíže v suterénu rázem stala nástupní stanice pro výtahovou kabinu, která v horním patře vyjíždí do prostoru chodby. Aby byla plocha kolem výtahu efektivně využitá, zaplnili ji majitelé vestavěnými skříněmi.

Rodinný domek v Šeberově

V příjemné lokalitě jižní části Prahy jsme pro manželský pár instalovali menší model DUO. Přáním zákazníka bylo, aby se výtah vešel do schodišťového zrcadla a nemusel se tak složitě probourávat železobetonový strop. Abychom mohli instalaci zrealizovat, museli jsme nejprve ubrousit 3 cm z hrany galerie. Nakonec jsme z masivního zábradlí v horním patře vyrobili branku, kterou jsme osadili elektronickým zámkem.

Malebné Františkovy Lázně

Další realizaci většího modelu TRIO jsme provedli v západních Čechách. K instalaci domácí výtahu do dvou patrového rodinného domu posloužil prostor schodiště. Stávající dřevěné schodiště jsme zúžili a pozměnili tak, aby se do předního prostoru vešla větší kabina domácího výtahu. Z důvodu větší bezpečnosti truhlář v horním patře vytvořil zábradlí, které osadil elektronickým zámkem.

Domácí výtah doslova v Českém ráji

V malé obci nedaleko zříceniny hradu Valečov jsme postavili malý domácí výtah, model DUO. Zdravotní důvody byly jedním z argumentů, proč do citlivě zrekonstruovaného stavení postavit domácí výtah. Menší model DUO se perfektně vešel mezi nosné trámy, a proto nebyl zapotřebí žádný složitý zásah do statiky domu. Otvor pro instalaci byl za dvě hodiny připraven. Domácí výtah propojuje spodní podlaží jídelny s kuchyní a horní obytné patro s ložnicemi.

Prvorepubliková vila na Hanspaulce

V samém srdci Prahy leží klidná a honosná čtvrť Hanspaulka. Právě zde jsme do jedné z vil instalovali domácí výtah. Majitel se nakonec rozhodl umístit výtah do výklenku v prostoru schodiště, tím zůstal v centrální části domu a nezasahuje do soukromí jednotlivých pokojů. Po instalaci se na místo mohly vrátit i původní obrazy za výtahem, ty prostor jedinečným způsobem zútulňují.

Instalace Brno

Instalace Nová Bystřice

Instalace Litoměřice

Instalace Náchod

Instalace Nové Město na Moravě

Instalace Stupava

Instalace Brno

Instalace Přerov

Instalace Kostelec nad Černými Lesy

Instalace Plzeň

Instalace Týniště nad Orlicí

Instalace Hradec Králové

Instalace Brno

Instalace Ježkovice

Instalace Praha

Instalace Zbiroh

Instalace Sulice